Umeå

Växel: 090-71 30 30

Anna Sténs, Arkivchef
anna.stens@folkrorelsearkivet.se
090-71 30 31

Karin Holmgren, förste arkivarie
karin.holmgren@folkrorelsearkivet.se
090-70 13 11

Susanne Odell, arkivarie
susanne.odell@folkrorelsearkivet.se
090-71 30 48

Noah Hiltunen, vik. arkivassistent
noah.hiltunen@folkrorelsearkivet.se
090-71 30 38

Erika Åström, arkivassistent
090-71 30 46

Iréne Gustafson, projektledare, Demokratiska arkivet
irene.gustafsson@folkrorelsearkivet.se
070-603 80 39/090-71 30 34

Skellefteå

Växel: 0910-880 05
Telefontid: 09.00-14.00

Anneli Rundström Karlsson, arkivföreståndare och arkivpedagog
anneli.rundstrom.karlsson@folkrorelsearkivet.se
0910-880 01

Elisabeth Wiklund, arkivassistent
elisabeth.wiklund@folkrorelsearkivet.se
0910-880 02

Helena Ström

nordana@folkrorelsearkivet.se

Greger Wiklund, ansvarig bokbindare
greger.wiklund@folkrorelsearkivet.se
0910-880 06

Carina Engström, bokbindare
carina.engstrom@folkrorelsearkivet.se
0910-880 06